czwartek, 14 kwietnia 2016

Wiosna na parapecie, wiosna w ogródku...

Wiosna już w całym kraju zagościła na dobre. Większość z Nas już ma zakupione nasionka, nowe doniczki i inne niezbędne akcesoria niezbędne by ruszyć w "teren".

  Jeżdżę po kraju (pracuję jako przedstawiciel handlowy) i obserwuję innych, coraz więcej osób zaczyna już wysiewać nasiona w ogródkach, flance widziałam do kupienia tylko w niektórych centrach ogrodniczych- jeszcze nie śmiało są wystawiane jak i kupowane. Myślę, że jeszcze 2 tyg. i wszyscy  będziemy mieć już pełne ogródki, pełne młodych roślinek :)

Optymizmem nastraja panująca pogoda, dla niewprawnego obserwatora jest to pogoda psia, czyli pada, zimn (czasami), natomiast ja myślę, że pogoda jest super- sporo pada, noce są ciepłe, oczywiście nie jest to 20 stopni ale temp pow. 5 stopni już wystarczy. W takich warunkach świetnie zaczynają wschodzić wszystkie gatunki roślin dnia krótkiego czyli szpinak, cebula, rzodkiewka itp.

A tutaj kilka zdjęć mojej mini szklarenki :)
I zdjęcia już wyrośniętych papryczek oraz bazylii cytrynowej.
2 komentarze:

  1. Witam :)
    Na miniaturce zdjęcia wydawało mi się, że to ciasteczka czekoladowe, a to inne cudowności :D
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Minęło dwa lata - jak wygląda owa mini szklarnia? :) Poszła w większe <a href="www.domelo.pl>doniczki</a> czy została tak jak jest? :)

    OdpowiedzUsuń